لیست مقالات حوزه توسعه فردی
همگام‌سازی با سال جدید؛ هفت گام برای بهترینِ خودتان بودن
178

همگام‌سازی با سال جدید؛ هفت گام برای بهترینِ خودتان بودن

درست از روزهای پایانی بهمن 1398 بود که با ورود کرونا؛ برنامه زندگی‌مان از دستمان خارج شد. در کنار غم از دست دادن عزیزانمان؛ احساس بی‌دفاع بودن؛ ناتوان بودن و ابهام ناشی از غیر قابل پیش‌بینی بودن زندگی را لحظه به لحظه لمس کردیم. از دیدگاه سایکوفیزیولوژی ذهن و مغز توانایی تحمل ابهام را ندارد و هر زمان ابهامی ایجاد می‌شود؛ نیمکره راست دست به کار می‌شود و سریع‌ترین پاسخ‌های لذت بخش را به عنوان واکنشی در برابر ابهام نشان می‌دهد! اما این نمی‌تواند مرحمی بر خاطر آزرده انسان کرونا دیده باشد! گویی کرونا آمده است تا ساختارهای پیش پیشانی و نواحی مدیریت هیجانات مغز ما را هدف قرار دهد!

04 فروردین 1400 | زمان مطالعه: 14 دقیقه
روش‌های تضمینی که به موفقیت ختم می‌شود (بخش دوم)
217

روش‌های تضمینی که به موفقیت ختم می‌شود (بخش دوم)

در مقاله قبلی؛ راجع به چهار مقوله زیر صحبت شد: الف) تیپ شما، فلسفه شما است ب) کاری که انجام می‌دهید برایتان مثل تفریح باشد و از آن لذت ببرید ج) تمرکز بر هدف واحد د) مقاومت در برابر ناملایمات (تاب آوری) اکنون و در ادامه مقاله قبلی، قصد داریم شما را با سایر روش‌های تضمینی موفقیت، که با تمرکز بر صحبت‌های ریچارد سنت؛ دانشمند جامعه شناسی تنظیم شده است آشنا سازیم.

05 اسفند 1399 | زمان مطالعه: 9 دقیقه
روش‌های تضمینی که به موفقیت ختم می‌شود (بخش اول)
215

روش‌های تضمینی که به موفقیت ختم می‌شود (بخش اول)

تاکنون به این فکر کرده‌اید که دیگران با شما چگونه برخورد می‌کنند؟ آیا از رفتاری که با شما می‌شود رضایت دارید؟ تا حالا شده که نسبت به ادامه برنامه‌ها و هدف‌هایتان مأیوس شوید؟ شده که دائم از خود بپرسید چرا برخی موفق هستند و برخی ناموق؟ شده از خود بپرسید چرا در کارهایتان شکست می‌خورید؟ و از مشکلات و ناملایمتی ها سرخورده شوید؟

20 بهمن 1399 | زمان مطالعه: 8 دقیقه